Narzeczeni

Przygotowanie do małżeństwa

Pary narzeczonych zapraszamy na kursy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Kurs obejmuje 22 tematy. Po wprowadzeniu małżeństwa i księdza, narzeczeni kontynuują temat w parze, posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Włożony wysiłek nie pójdzie na marne – da uzasadnioną nadzieję na dobre i trwałe małżeństwo.

Małżeństwa oraz księża dzielą się swoim doświadczeniem, aby młodym ludziom pomóc zobaczyć w sakramentalnym małżeństwie powołanie do sensownego i odpowiedzialnego życia we dwoje, razem z Bogiem


Kursy prowadzimy w dwóch formach:

Wieczory dla Narzeczonych to 9 cotygodniowych spotkań, w wybrany dzień tygodnia. Odbywają się one przy niektórych parafiach w Warszawie. Trwają ok. 2,5 godziny.
Polecamy tę formę przygotowania do małżeństwa.
Zobacz terminy kursów w postaci Wieczorów.

 

 

Rekolekcje dla Narzeczonych to weekendowy kurs przedmałżeński w formie dialogowej. Trwają od piątku od godz. 17.30, do niedzieli do godz.16.00 oraz w dodatkowy dzień, tzw. Dzień Skupienia,  nie wcześniej niż dwa tygodnie po tym weekendzie. Odbywają się w Domach Rekolekcyjnych w okolicy Warszawy. Noclegi i wyżywienie są na miejscu. Pokoje są oddzielne dla pań i oddzielne dla panów. Takie dwudobowe pełne skupienie na rozważanym temacie wydaje się nam ważne. Dlatego osoby niemogące korzystać z noclegów, prosimy o skorzystanie z innych form przygotowania do sakramentu małżeństwa.

W czasie epidemii organizujemy kursy przedmałżeńskie także w formie online. Każda para otrzymuje w ciągu weekendu co godzinę nowe tematy do przepracowania w warunkach domowych. Są też spotkania video w programie zoom oraz rozmowy telefoniczne.
Zobacz terminy kursów w postaci Rekolekcji.

 


Poradnia Rodzinna

Poradnia w najbliższym czasie:

Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Josefa Rötzera wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Warszawskiej zaprasza Narzeczonych na kurs rozpoznawania płodności (poradnię dla narzeczonych) w ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Kurs odbywa się w małych grupach (max. 7 par). Pierwsze i drugie spotkanie jest prowadzone w formie wykładowo-warsztatowej. Trzecie spotkanie to konsultacje indywidualne dla każdej pary narzeczonych. Po ukończeniu kursu jest możliwość dalszego konsultowania kart obserwacji cyklu za pomocą aplikacji INERcycle https://inercycle.org (w ramach opłaty za kurs).

Kiedy? Gdzie?

Warszawa, ul. Miodowa 17/19, budynek A, I piętro Jak się zapisać? e-mail: narzeczeni@iner.pl

W czasie epidemii terminy i forma zajęć może zasadniczo zmienić się.


Informacje o tym, jakie formalności należy załatwić przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego, można przeczytać na stronie: www.duszpasterstworodzin.pl, oraz na stronach internetowych innych diecezji.