Narzeczeni

Przygotowanie do małżeństwa

Pary narzeczonych zapraszamy na kursy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Małżeństwa oraz księża dzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, aby młodym ludziom pomóc zobaczyć w sakramentalnym małżeństwie powołanie do sensownego i odpowiedzialnego życia na Ziemi wobec Boga i z Bogiem.

Kurs obejmuje 22 tematy. Po wprowadzeniu małżeństwa i księdza narzeczeni kontynuują temat w parze posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Taki trud naprawdę opłaca się. Daje uzasadnioną nadzieję na dobre i trwałe małżeństwo.

Kursy prowadzimy w dwóch formach:

Wieczory dla Narzeczonych to 9 cotygodniowych spotkań, w wybrany dzień tygodnia. Odbywają się one przy niektórych parafiach w Warszawie. Trwają ok. 2,5 godziny.
Polecamy tę formę przygotowania do małżeństwa. Zobacz terminy kursów w postaci Wieczorów!

Rekolekcje dla Narzeczonych Trwają od piątku od godz. 17.30, do niedzieli do godz.16.00. Odbywają się w Domach Rekolekcyjnych w okolicy Warszawy. Noclegi i wyżywienie są na miejscu. Pokoje są oddzielne dla pań i oddzielne dla panów. Takie dwudobowe skupienie się na rozważanym temacie wydaje się nam ważne. Dlatego osoby niemogące korzystać z noclegów, prosimy o skorzystanie z innych form przygotowania do sakramentu małżeństwa. Zobacz terminy kursów w postaci Rekolekcji!

Poradnia Rodzinna – pod nr tel 600 162 180, lub studnia@kik.waw.pl udzielamy dodatkowych informacji i przyjmujemy zgłoszenia. Poradnia jest przy kościele św. Marcina na Starym Mieście, ul. Piwna 9.

Informacje o tym, jakie należy załatwić formalności przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego można przeczytać na stronie: www.duszpasterstworodzin.pl oraz na stronach internetowych innych diecezji.