Narzeczeni

Przygotowanie do małżeństwa

Pary narzeczonych zapraszamy na kursy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Kurs obejmuje 22 tematy. Po wprowadzeniu małżeństwa i księdza, narzeczeni kontynuują temat w parze, posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Włożony wysiłek nie pójdzie na marne – da uzasadnioną nadzieję na dobre i trwałe małżeństwo.

Małżeństwa oraz księża dzielą się swoim doświadczeniem, aby młodym ludziom pomóc zobaczyć w sakramentalnym małżeństwie powołanie do sensownego i odpowiedzialnego życia we dwoje, razem z Bogiem


Kursy prowadzimy w dwóch formach:

9 cotygodniowych spotkań, w wybrany dzień tygodnia. Odbywają się one przy niektórych parafiach w Warszawie. Trwają ok. 2,5 godziny.
Polecamy tę formę przygotowania do małżeństwa.
Zobacz terminy kursów w postaci Wieczorów.

 

 

Trwają od piątku od godz. 17.30, do niedzieli do godz.16.00 oraz w dodatkowy dzień, nie wcześniej niż dwa tygodnie po tym weekendzie. Odbywają się w Domach Rekolekcyjnych w okolicy Warszawy. Noclegi i wyżywienie są na miejscu. Pokoje są oddzielne dla pań i oddzielne dla panów. Takie dwudobowe pełne skupienie na rozważanym temacie wydaje się nam ważne. Dlatego osoby niemogące korzystać z noclegów, prosimy o skorzystanie z innych form przygotowania do sakramentu małżeństwa.
Zobacz terminy kursów w postaci Rekolekcji.

 


Poradnia Rodzinna – udzielamy dodatkowych informacji i przyjmujemy zgłoszenia na spotkania dotyczące metod rozpoznawania płodności. Kontakt:

  • studnia.doradca @ gmail . com
  • studnia @ kik . waw . pl

Poradnia znajduje się przy kościele św. Marcina na Starym Mieście, ul. Piwna 9.


Informacje o tym, jakie formalności należy załatwić przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego, można przeczytać na stronie: www.duszpasterstworodzin.pl, oraz na stronach internetowych innych diecezji.